Haber

İzmir Büyükşehir’den 75 Bin Konuta Tatil Duyurusu

İzmir Büyükşehir Belediyesi Afet bölgesinde ve kentte düzenlediği iftar programları ile ihtiyaç sahiplerine kumanya kolileri dağıtmaya devam ediyor. 90 bin paketin Ramazan ayı sonuna kadar vatandaşlara ulaştırılması hedeflenirken, bayram öncesi 75 bin haneye nakit bazında yardım sağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde ve kentte düzenlediği iftar programları ile gıda kolileri dağıtmaya devam ediyor. Ramazan ayı boyunca kentteki 10 dayanışma noktası, İzmir’de depremzede vatandaşların yerleştiği pansiyonlar, yurtlar, pansiyonlar ve oteller ile Hatay, Osmaniye ve Adıyaman’da çadır ve konteyner kentlerde yaşayan vatandaşlara iftar yemeği verildi. 300 bin kişilik yemek

Konak Meydanı’nda gerçekleştirilen ilk iftar programı ile kurulan sofralar, mahalle, pazar yeri ve parklarda Ramazan ayının sonuna kadar devam edecek ve toplam 450 bin kişiye iftar yemeği desteği verilecek.

65 bin gıda paketini ihtiyaç sahibi ailelere ulaştıran İzmir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı sonuna kadar bu sayıyı 90 bin pakete çıkaracak. Ramazan Bayramı öncesi 75 bin haneye nakdi yardım yapılacak.

Kaynak: ANKA / Yerel

hacibektas-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu