Ekonomi

Ripple Labs, piyasa düzeltmesinin ortasında Bitstamp’a yaklaşık 16 milyon dolarlık XRP aktardı

XRP kripto para biriminin arkasındaki şirket Dalgalanma Labs, bir kripto para borsası olan Bitstamp’a önemli miktarda XRP aktardı. Whale Alert ve Bithomp’un XRP kaşifinden alınan bilgilere göre, işlem 7 Kasım’da gerçekleşti ve toplam 15.986.066 dolar değerinde XRP içeriyordu.

Bu önemli transferle aynı gün, Ripple Labs, Ripple Payments’ın (eski adıyla ODL) büyük bir genişlemesini duyurdu ve erişimini dünya çapında 70’ten fazla pazara genişletti. Şirket ayrıca hızlı ve düşük maliyetli uluslararası transferleri kolaylaştırmayı amaçlayan dijital bir platform olan Onafriq ile yeni bir ortaklık yaptığını da duyurdu. Bu işbirliği, Afrika, Körfez İşbirliği Konseyi (KİK), İngiltere ve Avustralya arasındaki sınır ötesi işlemleri geliştirecek.

Ancak bu gelişmelere rağmen XRP 8 Kasım’da bir piyasa düzeltmesi yaşadı. Dijital para biriminin fiyatı 0,72 dolar gibi yüksek bir seviyeye ulaştıktan sonra %5,88 düşüşle 0,62269 dolara geriledi. Bu fiyat ayarlaması, değişken kripto para piyasasında sıklıkla görülen dalgalanmaları yansıtıyor.

Bitstamp’a transfer ve Ripple Payments’ın genişletilmesi, Ripple Labs’in küresel finansal süreçlerde XRP’nin kullanımını ve benimsenmesini artırmaya yönelik devam eden çabalarını gösteriyor. Onafriq ile yapılan ortaklığın, birçok değerli bölgede uluslararası para transferlerini iyileştirerek bu hedefi ilerletmesi bekleniyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

sapanca-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu